14-15 липня 2020 року в місті Сєвєродонецьк, Громадською організацією «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» (ГО «АРР Східного Донбасу») в рамках Проєкту «Скорочення гендерної нерівності серед жінок сільського населення шляхом підвищення компетенцій у сфері підприємництва та правосуддя», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», було проведено дводенний тренінг на теми: «Права жінок та гендерна рівність», а також «Бізнес-планування – як крок до залучення інвестицій.»
Головною метою тренінгу є розвиток підприємницької діяльності жінок шляхом навчання та отримання бізнес навичок, а також підвищити обізнаність у питаннях про гендерну рівність.
Під час тренінгу учасниці: ознайомились з конкретними інструментами, які дозволяють підприємницям формувати фінансову бізнес-модель; дізнались про порядок дій при розробці бізнес планів та відпрацювали отримані навички; навчались у форматі практикуму в написанні грантових заявок для подальшого подання на конкурс, тощо.
Тренінг проведено Ніною Потарською, національною координаторкою Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу (WILPF) в Україні, за програмою «Права жінок та гендерна рівність» та Ларисою Бичковою, директоркою ГО «АРР Східного Донбасу», тренеркою з програми «Бізнес-планування – як крок до залучення інвестицій».
Формат тренінгу був заснований на інтерактивному партнерському діалозі і надав можливість активного робочого спілкування учасників з тренерами.
Також запрошеними гостями тренінгу були:
✔️ Височина Ольга Анатоліївна, начальник Головного управління ДПС у Луганській області. Пані Ольга розпочала зустріч із зазначення офіційних статистичних даних стосовно перебування на обліку в Луганській області фізичних осіб підприємниць, які здійснюють діяльність на підконтрольній території України. Учасницям у форматі «питання-відповідь» було надано інформацію про земельні відносини (земельна реформа, зміни у законодавстві); процедуру закриття підприємницької діяльності, що знаходиться на непідконтрольній території; інформацію щодо перевірок підприємницької діяльності. На всі питання учасниці отримали вичерпні відповіді.
✔️ Долженко Сергій Олександрович, головний спеціаліст сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації. Пан Сергій за допомогою презентації детально розкрив інформацію: статистичні данні щодо збільшення кількості безробіття в селищних районах та невтішну динаміку зростання насильства по відношенню до жінок по Луганській області; щодо реалізації національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, правосуддя» у Луганській області; надав телефони «гарячих ліній» із запобігання та протидії домашньому і гендерно обумовленому насильству та дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, домашньому насильству, тощо. Під час дискусій учасниці проявляли вмотивований інтерес, задавали питання та отримували вичерпні відповіді на них.
✔️ Наталія Носова та Віталія Аліпова, представники філії Луганського обласного управління АТ “Ощадбанк”, розповіли інформацію про кредитування бізнесу (види кредитування), розрахунково-касове обслуговування в Ощадбанку, тощо.
Учасницям було надано інформацію щодо відкритого конкурсу грантів від ООН із відновлення та розбудови миру на започаткування, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств Донецької, Луганської та Запорізької областей.
Учасниці були активні, позитивно оцінювали необхідність професійного зростання. Мотивація була досить висока, і всі учасниці проявляли зацікавленість в ході тренінгу. Інтерактивне спілкування показало їх активну позицію і бажання працювати, розбір інформації під час практичних занять викликав жваві відгуки. Учасниці були активно залучені і зверталися до тренера з конкретними питаннями щодо вирішення тих чи інших завдань, на які отримували вичерпні відповіді.
Після кожного дня тренінгу команда проєкту збирала відгуки від учасниць для аналізу поданої інформації та загального враження від заходу. Під час обговорення учасниці проявляли інтерес та надавали позитивні відгуки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *