ДІАЛОГ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ЛУГАНЩИНІ

26 вересня 2016 року за ініціативою радника голови Луганської облдержадміністрації Віталія Кулика відбулася зустріч громадськості з представниками Департаменту комунікацій Луганської ОДА щодо підготовки обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства та плану заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки.

За підсумками зустрічі було погоджено шість пріоритетів обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства: 
1. Залучення громадськості області в процеси вироблення політики органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
2. Соціальна згуртованість громад та підтримка програм примирення і постконфліктного миробудівництва. 
3. Сприяння процесам децентралізації в частині розвитку місцевої демократії участі. 
4. Підтримка інформаційних проектів інститутів громадянського суспільства. 
5. Підтримка організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства. 
6. Підтримка ініціатив громадських організацій в сфері надання соціальних послуг населенню області.

Представники громадськості також підтримали ініціативу радника з питань примирення і соціальної єдності ПРООН (Ганна Борова) щодо необхідності розгляду кращих практик роботи Конкурсів для організацій громадянського суспільства, які фінансуються органами влади з власних бюджетів. В тому числі, як було зазначено на зустрічі, можна розглянути в якості моделі Конкурсу проектів для фінансування з облбюджету проектів громадських організацій також й положення про конкурси, яке існує в ПРООН.

Учасники дискусії вирішили, що підготовка проекту обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства буде вестися в режимі відкритості та участі представників інститутів громадянського суспільства.

Підсумки зустрічі вирішили доопрацювати та надати у вигляді колективного листа-звернення щодо цієї ініціативи на ім’я губернатора області та продовжити роботу над документом Програми та Конкурсу, після офіційної резолюції для його виконання департаменту комунікацій Луганської облдержадміністрації.

Узагальненням пропозицій від громадськості щодо вищевикладеного займатиметься “АРР Східного Донбасу” (м. Сєвєродонецьк проспект Гвардійський 30/1 перший поверх, офіс). Тому, пишіть пропозиції поки є можливіть 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *