Портрет споживача – як його скласти?

Головне питання, яке ви маєте вирішити з метою запуску бізнесу – чиї проблеми вирішує ваш продукт/послуга?
Розуміння своєї цільової аудиторії дозволяє бізнесу спростити пошук потенційних споживачів, які з великою ймовірністю зацікавлені в ваших товарах чи послугах. Під портретом покупця розуміють визначення поведінки, потреб та інших характеристик, які характерні для більшості клієнтів. Завдяки демографічним, поведінковим і іншим характеристикам своєї цільової аудиторії ви отримуєте чітке уявлення про те, на кого орієнтовані товари або послуги. Наприклад, можна застосувати ці знання при розробці стратегії контент-маркетингу, адже незалежно від того, який тип контенту ви створюєте, потрібно запитати себе: «Чи буде це цікаво моїй цільовій аудиторії?».
Інформація, яку необхідно зібрати, залежить від спрямованості бізнесу. Якщо ви орієнтовані на модель “бізнес-клієнт”, потрібно буде дізнатися їх демографічні характеристики, купівельні звички, доходи і канали реклами, які допоможуть залучити їх на сайт. Якщо ж робота здійснюється по “бізнес-бізнес” -моделі, тобто орієнтована на продаж товарів / послуг підприємствам – необхідно з’ясувати в якому секторі економіки вони працюють, скільки зазвичай витрачають і з якими постачальниками працюють.

Зворотній зв’язок. Кращий спосіб зрозуміти, які потреби дійсно є у клієнтів і що вони хотіли б отримати від вашого бізнесу – запитати у них самих. Це може бути і електронна пошта, і сторінки в соціальних мережах, телефонні інтерв’ю і опитування.
Не зайвим буде обдумати способи заохочення, які можна запропонувати тим людям, які захочуть висловити свою думку.
Наприклад, невеликий подарунок чи купон на знижку. Переконайтеся в тому, що незалежно від того, з якою метою ви намагаєтеся налагодити зворотний зв’язок з аудиторією, цей процес буде взаємовигідним.

Немає шляху назад. Дуже ризиковано будувати маркетингову стратегію, ґрунтуючись на одних тільки пропозиціях – чим більше ви знаєте про своїх клієнтів, тим легше буде побудувати з ними довірчі відносини і домогтися лояльності з їхнього боку. Важливо відзначити, що час не стоїть на місці, і звички, інтереси і переваги потенційних клієнтів будуть змінюватися. А отже інформацію про цільову аудиторію теж потрібно буде постійно актуалізувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *