Проведення круглого столу для презентації результатів проекту “Покращення інформованості мешканців та розробка аналізу щодо необхідності створення об’єднаної територіальної громади Старобільського району”

Агенція завершує свою діяльність по проекту, провівши 21 червня в Старобільській районній державній адміністрації останню зустріч з громадою району, презентувавши в аудиторські висновки о доцільності створення двох об’єднаних територіальних громад з центром у місті Старобільськ та у селі Шульгинка. 
Нагадуємо, в перспективному плані Луганської області в Старобільському районі планується створити одну територіальну громаду з 21 громади сіл Старобільського району з центром у місті Старобільськ. Але 4 громади сіл Старобільського району (Шульгинка, Байдівка, Хворостянівка та Малохатка) прагнуть об’єднатися в одну територіальну громаду з центром у селі Шульгинка. Тому, в даному проекті ми покращили інформованість мешканців 21 села Старобільського району з питань реформи децентралізації, провівся розрахунок самостійного розпорядження бюджетних коштів двох громад з центром у с. Шульгинка та у м. Старобільськ для прийняття висновку чи зможе ця територіальна громада з центром у с. Шульгинка в майбутньому бути самостійною або фінансово вигідніше буде увійти в розширену громаду Старобільського району.
Під час презентації результатів розрахунків ми розповіли про отримання громадами додаткової доходної бази після об’єднання: крім загальної для усіх сільських бюджетів доходної бази громади отримують значний додатковий ресурс у вигляді 60% податку на доходи фізичних осіб, базову дотацію, освітню та медичну субвенції. Натомість територіальні громади, які не візьмуть участь у добровільному об’єднанні, залишаються осторонь цього процесу та позбавляються додаткових джерел поповнення бюджетних надходжень органів місцевого самоврядування в селах, селищах, містах районного значення, що не об’єдналися.
Отже, презентуємо Вам результати аудиторського висновку щодо доцільності створення Шульгинської та Старобільської ОТГ: обидві громади спроможні існувати мають можливість отримувати достатньо фінансових ресурсів (маючи у прибутку 3,7 млн грн. та 11,4 млн грн.) для виконання усіх фінансових зобов‘язань при умові отримання з державного бюджету передбачених Бюджетним кодексом України дотацій та субвенцій, тобто забезпечити спроможність функціонування новостворених ОТГ.
Нагадаємо, проект “Покращення інформованості мешканців та розробка аналізу щодо необхідності створення об’єднаної територіальної громади Старобільського району” реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.
#Фонд_Східна_Європа#АРР#децентрализация

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *