Семінар «Нове харчове законодавство. Завдання, відповідальність та нові можливості для операторів ринку. Практичні акценти впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР»

19 липня в Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу (м. Сєвєродонецьк) пройшов семінар «Нове харчове законодавство. Завдання, відповідальність та нові можливості для операторів ринку. Практичні акценти впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР». Цей захід проводився в рамках проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», який впроваджується Консорціумом на чолі з Sweko Danmark A/S та фінансується ЄС. 
Мета проекту – сприяння вдосконаленню системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу» шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідністі до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС.
В якості експертів на цьому заході виступали: Тоні Віл – керівник Проекту; Юрій Оглашенний – кандидат хімічних наук, Старший експерт з НАССР та простежуваності; Яна Добідовська – к.ю.н., заступник керівника Проекту – Старший експерт з питань європейського законодавства. Департамент аграрного розвитку ЛОВЦА представила Безкоровайна Любов Григорівна. 
В ході семінару обговорювалися теми: 
– Гармонізація українського законодавства з європейськими вимогами; 
– Процедури, засновані на принципах НАССР. Перші кроки з впровадження. Виконання гігієнічних вимог – програм-передумов системи НАССР. Практичні поради; 
– Послідовність впровадження принципів НАССР;
– Переваги і недоліки використання консультаційних послуг з впровадження процедур, заснованих на принципах НАСРР. Оптимізація затрат. Навчання персоналу;
– Специфічні вимоги – реєстрація/затвердження підприємств, НАССР, простежуваність, оцінка ризику;
– «Огляд добровільних стандартів безпечності та якості харчових продуктів. Відмінності між вимогами законодавства і вимогами стандартів. Оцінка доцільної сертифікації;
– Економічний ефект від впровадження НАССР;
– Принципи аудитування процедур, заснованих на принципах НАССР компетентним органом.

Учасниками цього заходу стали представники Головного управління Держпрордспоживслужби в Луганській області, ДП «Луганськстандартметрологія», Управління АПР Попаснянської РДА, та багатьох підприємств Луганської області, які працюють в харчовій сфері: ТОВ «Татіус» (м. Кремінна), ТОВ «Хлібінвест» (м. Сєвєродонецьк), ТОВ «Пінта – Кремінський пивоварний завод», ПрАТ «Біловодський маслоробний завод», ТОВ «Слобожанський завод продтоварів» (м. Сватове), ТОВ «Білокуракинський хлібозавод», ТОВ «ЛІСПІ» (м. Лисичанськ), ТОВ «Хлібний дім Кирилова» (м. Лисичанськ), МПП «Континент» (м. Сєвєродонецьк), ТДВ «Лисичанський желатиновий з-д», ТОВ «Сватівська олія», ТОВ «Старобільський завод продтоварів», ФОП – виробники макаронних виробів (м. Рубіжне) тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *