Тайм-менеджмент: закон стагнації

Стагнація, або економічна депресія – таке явище , при якому характерна тривала відсутність змін у всіх економічних сферах, в тому числі виробництві і торгівлі.

Стагнацію можна визначити за такими ознаками:

  • Уповільнення економічного зростання. Якщо виробництво не набирає обертів, не розвивається, то воно виявляється неконкурентоспроможним. Для прогресивних економічних систем, навпаки, характерним є постійне зростання темпів виробництва.
  • Складнощі з працевлаштуванням і зайнятістю населення. Стагнація і інфляція тісно пов’язані. Через інфляцію економічна система слабшає, що супроводжується відпливом капіталу, погіршенням забезпечення підприємств, безробіттям.
  • Зниження рівня життя. На відміну від кризи, стагнація проявляється не відразу. Рівень життя в країні падає поступово, але зупинити це падіння найчастіше вкрай складно. Стагнація переходить в кризу, і люди, які не встигли відреагувати на негативні зміни, вже не можуть поправити своє фінансове становище.

Як стагнація проявляється в тайм-менеджменті?

При стрімкому досягненні певної мети, особливо на початковому етапі, коли у вас починає щось виходити, головне – не розслаблятися та не “зменшувати оберти” інтенсивності. 8 з 10 проектів потерпають невдачі саме через спад ефективності в період позитивної динаміки розвитку – справа в тому, що при зупинці діяльності ефективність стрімко падає в геометричній прогресії. Наш час не пробачає ні хвилини без руху, а повертатись до певного етапу продуктивності дуже важко.

“Закон” стагнації – краще рухатись у розміреному рівному темпі, аніж швидко і з перервами – тоді ви збережете і мотивацію, і продуктивність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *