У прогресивному XXI столітті варто шукати дійсно “свіжі” ідеї для бінесу. Пропонуємо вам ознайомитись з кейсом БЕЗглютенових продуктів.
Що таке глютен?
Глютен – це білок, який знаходиться в сім’ях більшості злакових культур (пшениця, жито, овес і ячмінь). У сухому вигляді він безбарвний і не має смаку, але при додаванні води стає сіруватим і за текстурою нагадує клей (звідси ще одна назва – клейковина). Саме завдяки глютену борошно, змішана з водою, перетворюється на еластичне і пружне тісто, що має велике значення в хлібопекарській промисловості.
Небезпека глютену
Глютен представляє особливу небезпеку для людей з генетичною схильністю і індивідуальною непереносимістю цього білка. Таке захворювання називається целіакія. Кожна третя людина виявляє ті чи інші ознаки глютенової непереносимості – у хворих на целіакію погіршується робота кишечника і різко знижується імунітет: імунна система розпізнає глютен як чужорідний білок і починає з ним активно боротися, вражаючи стінки тонкого кишечника. Найбільш розповсюдженим прикладом целікалії є незасвоюваність молочних продуктів, що викликає спазми в кишківнику. На щастя, це можна уникнути, повністю виключивши продукти, що містять глютен (вилікувати целіакію поки що неможливо).
Деякі дослідження показують, що у дітей-аутистів в травному тракті не до кінця розкладаються казеїн і глютен. У людей, які не хворі на аутизм, ці білки розкладаються на складові, а у аутистів – всмоктуються в кров у вигляді ендорфінів.
Актуальність бізнесу
Проблема обмеженого об’єму споживачів криється в необізнаності населення з приводу целіакії. Проте неабиякою популярністю користуються ресторани та заклади швидкого харчування, які презентують у своєму меню страви без вмісту глютену. Також, безглютенова дієта користується попитом в медичній галузі.
Бізнес-діяльність в ніші
Ви можете зайнятися розробкою онлайн-курсів з безглютенової дієти або ж написанням кулінарної книги з рецептами, страви яких не містять глютену. Також ви можете виробляти продукти, що не містять глютену, які є найбільш поширеними до споживання: каші, мюслі, сушки і хлібці, кондитерські і макаронні вироби, молочні продукти, соуси, напівфабрикати. Наразі в Україні існують перші рослинні напої , чому б вам не стати наступним?
Приклад успішного бізнесу
Компанія No Cow, яка продає протеїнові батончики без цукру і печиво з горіховим маслом, заснована в 2015 році 21-річним Даніелем Кацем, і на сьогодні отримує близько $ 10 млн доходу в рік. (https://vc.ru/…/52564-keys-no-cow-18-letniy-student-nachal-… )