26 вересня 2019 року ГО “АРР Східного Донбасу”, разом з партнерами – Білокуракинською ОТГ та Білокуракинською РДА, провели інформаційну кампанію в стінах Білокуракинської Районної Державної Адміністрації, що була присвячена проєкту “Створення місцевих кооперативів в Білокуракинській ОТГ”, який реалізується в рамках грантового конкурсу для ОГС Донецької та Луганської областей за напрямом “Сприяння реалізації місцевих стратегічних планів у сфері місцевого економічного розвитку” в межах діяльності Компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
На заході були присутні 36 осіб. Відкрила зустріч Заступник Голови Білокуракинської РДА – Вервейко Наталія Іванівна , що представила присутнім мету заходу та команду проєкту. Верецун Оксана Василівна, Начальник управління Агропромислового комплексу Білокуракинської РДА, розповіла про історію створення його мети – попередньо проаналізовану ситуацію за фермерством, їх взаємовигідною співпрацею та готовністю до об’єднання. Директор АРР Східного Донбасу, Лариса Бичкова, представила проєкт зсередини – закладені теми тренінгів, їх результативість та необхідні кроки до отримання переваг бізнесу. Валерія Зеленська, керівник проєкту, представила присутнім концепцію та складову проєкту, його мету і результат. В невимушеній обстановці були проведені відкриті обговорення – відповіді на запитання, ключові проблеми бджільників, способи реєстрації та дати тренінгів. Присутні озвучили гострі для бджолярів питання – негативна зміна ціни на мед та можливості впливу на його вартість, травля бджіл і супротив фермерів йти на переговори, недовіра між бджолярами та відчужденне ставлення один до одного. Враховуючи, що концепція радянської індустріалізації міцно засіла в уявленні мешканців ОТГ, наш проєкт є особливо доцільним за рахунок розбивання міфів щодо кооперації, які залишились від попереднього державного устрою.
Окрема подяка нашим партнерам, Білокуракинській ОТГ та Білокуракинській РДА – разом ми зможемо все!
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН:
Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.