Для віруючих людей це свято починається з походу до церкви, присутності на службі і щирої молитви. Кожен молиться про своє насущне – хтось просить у Бога доброго врожаю і родючої землі, інші просять у Господа здоров’я собі і близьким, а також душевної гармонії, а хтось просто дякує Всевишньому за все.
19 серпня православні святкують другий, яблуневий спас або Преображення Господнє. Цей день називають також Спасом на горі, адже за церковною історією саме в цей день, за 40 днів до розп’яття Христа, Ісус узяв із собою трьох учнів і відправився з ними на гору Фавор.
Як тільки Ісус почав молитися його обличчя вмить осяяло яскравим світлом, а одяг став білосніжним. Таким чином він почав перетворюватися перед своїми учнями. В цю мить Христос і усвідомив, що йому доведеться померти в ім’я людей, і вмирати доведеться мученицькою смертю, але прийде момент, коли він зможе воскреснути.
Але Ісус не поспішав розповідати іншим про своє перетворення і своїм учнями заборонив це робити. Коли ж вони спустилися з гори то Христос звелів зібрати яблука, що б Батько міг їх освятити. Сталося це ще в 4 столітті, після цієї події і почали святкувати яблучний спас, збираючи при цьому стиглі яблука і освячуючи їх в церквах.