Зі святом Медового спасу!

Наша агенція вітає вас, друзі, з чудовим святом – Медовим Спасом! Сьогодні, 14 серпня, православні християни святкують Перший або Медовий Спас, Маковія. Це свято пов’язане з трьома святинями, шанованими християнами. В Україні назву Маковій пов’язано з шануванням мучеників-братів Маккавеїв, які прийняли смерть в ім’я віри.

За історією, свято прийшло до нас з Візантії, де було встановлене близько ІХ ст. Воно полягало у перенесенні з імператорського палацу до храму Софії частини хреста Господнього, що збереглася. Протягом двох тижнів цю святиню носили Константинополем для “відвертання хвороб” та очищення міста від злих духів, які, за давніми віруваннями, приносили епідемії страшних хвороб. За допомогою хреста освячували воду, щоб вона стала чистішою та щоб йшли дощі у спеку.

Спас так добре вписався в побут українців, що з релігійного свята він перетворився в день, коли починається підготовка до осені. З Маковія птахи відлітають на південь і пасічники починають викачування меду. Готуються до холодів і на сільськогосподарських угіддях – початок збору врожаю триватиме до морозів, треба встигнути не тільки зібрати, але і підготувати овочі до тривалого зберігання.

Деякі вважають, що назва “спас” – є похідним від слова “спаситель” – Бог. І багато хто говорить про те, що це свято символізує здоров’я і довголіття, які залежать від людини – порятунок потопаючих справа рук самих потопельників. А значить, в дні Успенського поста, віруючі готуються до суворої зими і повинні зібрати трави і мед для здоров’я – ліки від застуди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *