Експерти дають суперечливі прогнози щодо експорту зернових в Україні

В 39,9 млн тонн оцінюють експерти “АПК-інформ” експортний потенціал України в поточному маркетинговому році. Основними причинами зниження експортного потенціалу, окрім несуттєвого скорочення виробництва, вони бачать у скороченні перехідних залишків зернових за підсумками 2016/17МР. За їх оцінками перехідні залишки знизились до 4,7 млн. тонн порівняно з 7,1 млн. тонн у попередньому сезоні.

Скорочення відбулось за рахунок активного експорту, а також стримування реалізації зернових аграріями на тлі глобального зниження цін на зернових ринках. Й третя причина, за оцінками джерела, є висока конкуренція з боку Росії, де очікується рекордне виробництво зернових, традиційно нижчі експортні ціни на зерно, а також здебільшого схожі ринки збуту.

В свою чергу, виконуючий обов’язки міністра аграрної політики і продовольства України пан Мартинюк прогнозує, що експорт зернових в маркетинговому сезоні 2017/2018 року може досягти 44-45 мільйонів тонн, перевищивши рекорд попереднього сезону, який знаходився на рівні 43,9 мільйона тонн.

Й ще одне джерело – Міністерство сільського господарства США (USDA), в свому вересневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) прогнозує експортний потенціал України на рівні 43,31 млн тонн, зокрема 16,5 млн тонн пшениці і 26,81 млн тонн фуражних зернових.

http://www.zerno.org.ua/36-точка-зору/591-експерти-дають-суперечливі-прогнози-щодо-експорту-зернових-в-україні?fbclid=IwAR2CfZu2ewRe65Owb7nwCNgMlnWG_MbrkRdxGrKegtxZzj6OUxIky-eopqg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *