Тайм-менеджмент: правила вашого успіху

Сучасність диктує умови 125% загруженості. В Китаї, наприклад, люди не припиняють працювати навіть у визначні свята як, наприклад, весілля, тож буде цілком природньо, якщо молодята під-час церемонії розмовлятимуть по телефонах стосовно роботи. В кожного є знайомий чи знайома, які час від часу кажуть, що 24 години на день це надто мало – завантаження особистими справами і роботою настільки великі, що вони просто не знають як все встигнути. Від такого темпу в людини з’являється поганий настрій, млявість, дискомфорт і відсутність бажання взагалі що-небудь робити. Щоб цього не сталося, потрібно просто зробити одну важливу річ – додати тайм-менеджмент в своє життя.

Тайм-менеджмент – це здатність ефективно контролювати і управляти своїм особистим часом.
Щоб розвинути в собі звичку ефективного використання невідновлюваного ресурсу, потрібно знати основні правила тайм-менеджменту.

Робота в певні години

У кожної людини є свої особисті біоритми. І якщо поспостерігати деякий час за своїм організмом, то можна визначити той час, на яке припадає пік активності. Саме в цей час можна і потрібно працювати з повною ефективністю. Таким чином можна встигнути зробити багато запланованих речей за короткий проміжок часу.

Розстановка пріоритетів

Важливий крок у тайм-менеджменті – це правильно розставлені пріоритети в справах за ступенем важливості. Тут критерії важливості можуть бути будь-якими, починаючи від важливості проекту до фінансової мотивації.

Фільтрація інформації

Фільтрувати інформацію потрібно для того, щоб не перевантажувати свій мозок не потрібною інформацією, а отже і не витрачати на неї свій час. Для цього потрібно навчитися вивчати тексти, швидким поглядом вибираючи з контексту тільки те, що дійсно необхідно.

Автоматизація рутинної роботи

Якщо у Вас є така робота, яку Ви повинні робити постійно і саме вона займає багато часу, то краще знайти спосіб, як цю роботу автоматизувати. Наприклад, якщо Вам потрібно постійно перевіряти свою пошту, то краще за все поставити програму, яка буде нагадувати про прихід нових листів на Ваш e-mail.

Концентрація на одному завданню

У цьому пункті все просто. Якщо Ви виконуєте відразу багато справ, то Ваша продуктивність падає. Візьміть собі за правило, не приступати до нової задачі, якщо ще не закінчили попередню задачу.

Спочатку найважче

Як показує практика багатьох, спочатку краще почати виконувати найскладніші справи. Адже, якщо Ви будете постійно відкладати важку справу на потім, Ви ризикуєте її ніколи не зробити. До того ж весь день у Вас буде відчуття незавершеності, яке в свою чергу може заважати виконати інші справи.

Працюйте в офісі

Як би дивно це не звучало, але вдома продуктивно працювати можуть далеко не всі люди, адже вдома є безліч відволікаючих моментів.

Плануйте справи заздалегідь

Якщо Ви спочатку витратите як мінімум 20% часу на планування справ до початку їх реалізації, то це заощадить 80% часу в період реалізації Ваших справ. Планувати свої справи потрібно, починаючи від більшого до меншого, – переходити від довгострокових справ до короткострокових. А складне завдання простіше розбити на кілька дрібних.

Навчіться говорити НІ

Якщо якісь справи або люди не входять до плану Ваших термінових справ, краще їм відразу сказати «НІ». І не потрібно думати, що Вас можуть не так зрозуміти – повірте, справжні друзі завжди зрозуміють.

Чистий стіл

Нехай всі говорять, що брудний стіл це ознака творчого безладу. Але в даному випадку краще вчитися у багатих людей – у них стіл завжди чистий і все лежить на своєму місці. Такий порядок дає їм можливість знайти все, що їм потрібно, за короткий проміжок часу.

Немає поспіху в роботі

Коли ви почали займатися своїми справами, то краще не поспішати і робити все рівномірно. Інакше поспіх призведе до збільшення помилок, а значить і до витрат часу на їх усунення.

Візьміть вихідний

Як не дивно, але саме відпочинок прямо пропорційний ефективності в роботі. За результатами доброго сну, організм оновлює сили, а гарний відпочинок у вигляді не напряжного проведення часу заспокоює та наповнює щастям. Якщо людина добре відпочила – вона і працює краще, і все встигає . Тому якщо Ви втомилися і розумієте, що Вам потрібен вихідний, краще його взяти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *