Третя зустріч по проекту “Створення Центру розвитку бізнесу на базі Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу” у Новоайдарському районі

Продовжуючи свій “тур” зустрічей по Луганській області сьогодні команда Агенції відвідала Новоайдарський район по проекту “Створення Центру розвитку бізнесу на базі Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу”, який фінансується ПРООН та Урядом Японії. Фермери в районі мають достатньо проблем на сьогоднішній день:
1. Кредитні ресурси в області недоступні для фермерів із-за близькості до зони військового конфлікту і великих ризиків неповернення.
2. Наявність поганої логістики: фермери втрачають 700 грн за доставку на кожній тонні подукції із-за поганих доріг.
3. Брак трудових ресурсів: із-за військового конфлікту люди виїхали на інші території, внаслідок чого нікому збирати врожай.
4. Велика проблема з адміністративними інституціями: реєстрація договорів на оренду землі затягується до 2 років.
5. Із-за того, що більшість перероблюючих підприємств залишилися на територіі, непідконтрольнй уряду України, фермери не можуть вигідно збувати продукцію і тому бачать розвиток району та аграрного бізнесу у вкладенні інвестицій саме у сферу переробки.
Зустріч пройшла дуже продутивно, бачимо спектр проблем, які хвилюють агробізнес, а головне ми бачимо, що люди не байдужі. Маємо надію, що ми разом подолаємо всі труднощі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *