Бізнес-ідея: наукові заходи

Соціальна місія розвитку щирого інтересу до науки, а також залучення різних верст населення та професій призводить до суспільно корисної бізнес-ідеї – створеня науково-розважальних заходів.

Пам’ятаєте свого фантазійного викладача з фізики, а щирого репетитора хімії? Деякі науки стають особлио корисними, проте все рідше можна почути щиру зацікавленність в їх вивченні. В таких випадках демонстрація науки як розваги стає запорукою щирого інтересу та прискореного вивчення. Ідея розважальності наук не нова – деякі покоління пам’ятають “Хімічний тренажер” – видання в двох томах, більш сучасне покоління – комп’ютерну гру “Фізикус”, також на сьогодні актуалізуються настільні ігри, що передбачають проведення прикладних експериментів, та мультиплікаційні фільми – наприклад, “Фіксики”. Проведення заходів стане логічним продовженням цієї сфери. “День науки”, міські фестивалі, відкриті уроки, практика для студентів – наукові заходи будуть актуальні навіть на проведення дня народження чи корпоративу.

Керувати «науковим процесом» буде ведучий, в ролі якого виступить сам підприємець (при наявності вираженої харими та деяких акторських навичок, за відсутності останнього – найнятий ведучий чи сам науковець) і команда його помічників (науковці та асистенти). Весь персонал буде володіти необхідними вміннями з проведення шоу. Самі послуги будуть надаватися у виїзній формі і проводитися на території замовника. Весь реквізит буде транспортуватися на власному автомобілі. Будь-яких витрат на нерухоме майно не буде потрібно – весь витратний матеріал та інвентар буде зберігатися на приватній території підприємця.

В розробці власних сценаріїв будуть застосовані і перероблені елементи сценаріїв популярних шоу за участю таких класичних героїв, як «божевільний професор», «чарівник», «детектив» та ін. Досліди – на основі хімічних реакцій, експерименти з прикладною механікою, ін . Важливо дотримуватись запобіжних заходів для уникнення неприємних наслідків – тільки якісні та безпечні для здоров’я реагенти, транспортування та ін. мють бути детально прораховані. Крім того, і ведучі, і глядачі шоу будуть користуватися індивідуальними засобами захисту, включаючи рукавички, окуляри і т.д.

Цільова авдиторія – 90% діти та школярі, 10% – дорослі. Проте ви можете запровадити своє співвідношення – все залежить від вашого сценарію та використання яких наукових експериментів ви впровадите. Як варіант – створення сценаріїв з групуванням по цільовим авдиторіям. Досвід успішних бізнесменів показує, що і дорослі з задоволенням платять за сеанси захоплюючої науки.

Не варто зупинятися на чомусь конкретному – шукайте будь-якого потенційного клієнта, звертайтеся до шкіл та в інші освітні установи, ведіть переговори з адміністрацією про показ наукових шоу на будь-яких святах, пропонуйте свої послуги директорам фірм, що збираються влаштувати корпоративну вечірку. Будь-який спосіб виступити – ваші гроші, і навіть один показ може істотно змінити розмір вашого прибутку.

Директорам і завучам Міністерство освіти спускає план з виховної та позакласної роботи, і проведення заходів, які ви можете запропонувати, стає додатковим пунктом у такому плані в графі «виконано». Безсумнівно, адміністрація школи, гімназії або ліцею зажадає своєї частини виручки (про всіх розрахунках буде представлено кілька пізніше), але це ті умови, які доведеться виконувати. Якщо в арсеналі є кілька простеньких сценаріїв, можна відвідати і дитячі сади з пропозицією показу шоу для старших груп. У кращому випадку, вийде провести 2-3 показу в одній школі чи дитячому садку, після чого установа буде викреслено зі списку потенційних клієнтів на дуже довгий термін.
Після цього можна переключитися на пропозиції компаніям, які готуються до корпоративів та, якщо правильно подати свою ідею, вас попросять розважати вже дорослий контингент. Варто задуматися на цьому етапі про хоча б невеликий, але рекламі, можна розмістити інформацію про себе в інтернеті або оплатити поширення листівок. Незабаром ці вкладення окупляться, адже заможні люди готові і платити більше. Не можна сказати, що влаштовувати подібні вечірки вийде часто, але має місце фактор сезонності, і до новорічних свят при досить розрекламований бізнесі ви будете отримувати стільки замовлень, що самостійно вже фізично впоратися буде неможливо.

За відсутності замовлень є сенсі звернутися до периферії вашого міста і запропонувати послуги в невеликих містах вашого регіону. Ніколи не забувайте і не скидайте з рахунків можливість співпраці з агентствами по організації свят, наприклад, на приватний день народження дитини, якій батьки на свято вирішили запросити веселого вченого, ви потрапите, швидше за все, через такі агентства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *