“Децентралізація у дії. Перші результати, можливості і виклики”

Щоб дізнатися всі тонкощі децентралізації від самих засновників реформи наша Агенція та голови 4 сіл Старобільського району, які працюють над створенням Шульгинської ОТГ, відвідали захід у форматі дискусії за програмою «Децентралізація у дії. Перші результати, можливості і виклики», який проходив у м. Сєвєродонецьк 14 червня.
На зустрічі були присутні експерти: 
Юрій Ганущак, Директор Інституту розвитку територій, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» БЕЗ РЯС)
Лідія Євтушенко, головний спеціаліст Відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Роман Косинський, заступник голови Луганської ОДА,
Вадим Гаєв, голова Новопсковської ОТГ, Луганської обл.
Артур Шевцов, голова Жовтневої ОТГ, Дніпропетровської обл. 
Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ, Полтавської обл. 
Сам захід був побудований шляхом обговорення двох тем: децентралізація в цілому та децентралізація в деталях по галузям. 
Слухачі мали можливість почути відповіді на нагальні питання від творців самої реформи та побачити результати розвитку вже створених ОТГ по Україні. 
Також обговорювалися реальні можливості розвитку громад та залучення коштів від ДФРР, пан Юрій Ганущак детально розповідав про галузі охорони здоров’я та освіти, а голови вже новостворених громад показали як це діє у них в громаді.
Тому ті громади, які ще на шляху об’єднання, отримали слушну пораду, які перші кроки треба зробити громаді після створення:
1. Паспорт громади
2. Паспорт соціально-економічного розвитку
3. Стратегія розвитку + схема планування території
4. Наявність в штаті громади людини, яка буде грамотно писати проекти, адже це дуже важливо.
Пані Лілія Євтушенко робила наголос на тому, що зараз ми маємо багато «помічників» для отримання інформації або допомоги при об’єднанні: Мінрегіон, Асоціації міст України, Асоціація районних та обласних рад України, Асоціація сільських та селищних рад та Агенції регіонального розвитку, при яких буде створений офіс реформ.
Захід видався дуже корисним та цікавим, адже нам вдалося поспілкуватися з експертами децентралізації та представити результати проекту від Фонду Східна Європа “Покращення інформованості мешканців та розробка аналізу щодо необхідності створення об’єднаної територіальної громади Старобільського району”, який ми втілюємо в Старобільському районі та 21 червня вже презентуємо його результати у Старобільській РДА. А голови 4 сіл Старобільського району, які працюють над об’єднанням в Шульгинську громаду, були на зустрічі активні та отримали відповіді від самих гуру децентралізації.
А наприкінці дискусії пролунало таке питання: Що робити зараз ще не об’єднаним громадам – чекати остаточних результатів від вже створених громад чи одразу об’єднуватися? Відповідь була одноголосна – ДІЯТИ! Треба рухатися вперед з усією країною для побудови кращого життя своєї території. Ми – творці свого майбутнього, треба тільки прикласти зусиль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *