Проведення ознайомчої зустрічі на тему «Інформування громад Старобільського району щодо здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні»

Сьогодні відбулася ознайомча зустріч серед 17 громад Старобільського району, яку проводить Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу в рамках проекту “Покращення інформованості мешканців та розробка аналізу щодо необхідності створення об’єднаної територіальної громади Старобільського району”. Проект реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. 
На зустрічі були присутні представники органів місцевого самоврядування, мешканці 17 громад Старобільського району, представники бізнесового сектору.
Фахівець з реформи децентралізації Лариса Бичкова розповіла про нові можливості та міфи децентралізації.
Також слухачі цікавилися чого очікувати від медичної реформи: медичні установи змінять свій правовий статус (за рішенням місцевих органів самоврядування), але залишаться у державній власності. Медична реформа не передбачає приватизації і не дозволяє лікарням займатися іншою діяльністю крім медичної. Вона лише дає можливість лікувальному закладу почати працювати над тим, щоб відповідати очікуванням і пацієнта, і лікаря. А для того, щоб контролювати діяльність лікарень, при закладах будуть створюватися наглядові ради, до яких зможуть входити представники громадськості, які будуть стежити за дотриманням прав пацієнтів. Кожна лікарня буде самостійно розпоряджатися бюджетними грошима і легально збирати додаткові доходи замість нинішніх непрозорих благодійних внесків та конвертів з готівкою. Зібрані кошти керівництво лікувального закладу зможе направляти на його розвиток. Невикористані лікарнею кошти не будуть повертатися до бюджету в кінці року. Їх можна буде витрачати в майбутньому.
Одним серед заданих питань було про відсоток акцизного податку: згідно статті 64 Бюджетного кодексу України акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів зараховується до бюджетів об’єднаних територіальних громад, міських бюджетів та становить 5 % від вартості (з податком на додану вартість) відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового Кодексу України.
Але у звязку з перевиборами міського голови м. Старобільськ та голів селищних рад Старобільського району змінився депутатський корпус, який по іншому ставиться до реформи з децентралізації, настрій у людей змінився, ставлення до реформи на жаль стало неоднозначним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *