Шоста зустріч по проекту “Створення Центру розвитку бізнесу на базі Агенції регіонального розвиту Східного Донбасу” в Сватівському районі

Команда Агенції продовжує свої зустрічі з фермерами по всій Луганщині. На цей раз ми відвідали Сватівський район.
Розповідаючи про проект, в рамках якого створюється Центр розвитку бізнесу, ми просили підприємців ділитися проблемами, які заважають розвитку іх господарств:
1. Мораторій на кредити для Луганщини: раніше банки кредитували фермерів під 25% мінімум, а зараз у зв’язку з нестабільною ситуацією в області кредити видаються на дуже невигідних умовах.
2. Не налагоджена логістика збуту продукції: маючи вищі ціни на засоби хімічної обробки, ПММ та продаючи продукцію дешевше, ніж, наприклад, з Харківською областю, фермери мають нерівні умови з іншими областями в цінових категоріях, вказючи на те, що раніше кожен регіон мав диференційну ціну на збут, виходячи з географічного розташування до споживача.
3. Нестача молодих кадрів в регіоні: фермери занепокоєні тим, що молодь залишає Луганщину у зв’язку з нестабільною ситуацією в регіоні.
4. Необхідність виробництва енергозаміщуючих продуктів: маючи зараз високу ціну на газ та відходи від сонячника і солому, фермери бачать раціональне використання цих відходів на вироблення пелетів.
Ми бачимо, що фермери зацікавлені в розвитку свого району, і докладемо зусиль у вирішенні проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *