Всесвітній День нульової дискримінації

1 березня – Всесвітній День нульової дискримінації (Zero Discrimination Day) – це день, що дає змогу об’єднатися людям по всьому світу для протидії дискримінації. Стать, національність, вік, інвалідність, етнічне походження, сексуальна орієнтація, релігія, мова або будь-яка інша ознака не повинні бути причиною для дискримінації.

Вперше день «Нуль дискримінації» массово відзначили 1 березня 2014 року за підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS).

ФАКТИ ПРО ДИСКРИМІНАЦІЮ від UNAIDS

1. Дискримінація – це негативне ставлення до особи або групи людей на підґрунті статі, расового, етнічного чи національного походження, релігії, інвалідності, сексуальної орієнтації, соціального класу, віку, сімейного стану, сімейних обов’язків тощо.

2. Дискримінація перешкоджає людям отримувати доступ до медичних послуг, у тому числі до заходів профілактики ВІЛ, дізнаватися свій ВІЛ-статус, ставати на облік та дотримуватися режиму лікування.

3. Сто тридцять мільйонів дівчат у віці від 6 до 17 років не відвідують школу; 15 мільйонів дівчат молодшого шкільного віку, половина з яких мешкає у країнах Африки на південь від Сахари, ніколи не потраплять до шкільного класу. Кожна дитина має право на освіту.

4. З-поміж 143 країн майже 90% мають принаймні одну юридичну відмінність, що обмежує економічні можливості жінок. У сімдесяти дев’яти країнах існують закони, що обмежують типи роботи, які можуть виконувати жінки.

5. Понад мільярд людей живе з певною формою інвалідності. Люди, які живуть з інвалідністю, в чотири рази частіше повідомляють про погане ставлення з боку медичних працівників і майже втричі частіше отримують відмову у наданні медичної допомоги.

6. Три найбільш смертельні інфекційні захворювання у світі – малярія, ВІЛ та туберкульоз – непропорційно впливають на найбідніші популяції в усьому світі, і в багатьох випадках ускладнюються та загострюються іншими нерівностями та упередженістю, включаючи стать, вік, сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність та міграційний статус.

7. Під час дослідження, проведеного у 19 країнах, чверть людей, які живуть з ВІЛ, повідомили про наявність певної форми дискримінації у галузі охорони здоров’я.

8. Стигма та дискримінація щодо ключових вразливих груп населення посилюється кримінальним законодавством та іншими структурними бар’єрами, які спричиняють насильство, експлуатацію та створюють атмосферу страху.

9. Шістдесят два відсотки чоловіків, які мають секс з чоловіками у Кампалі (Уганда), повідомили, що протягом останніх 12 місяців вони зазнали фізичного насильства.

10. Майже 30% жінок в усьому світі піддаються фізичному або сексуальному насильству з боку інтимного партнера принаймні один раз у своєму житті.

11. Сімдесят дві країни криміналізують одностатеві сексуальні стосунки. Тридцять дві країни зберігають смертну кару за злочини, пов’язані з наркотиками, і більш ніж 100 країн визнають злочинністю деякі аспекти секс-бізнесу.

12. Усі люди рівні перед законом і мають право на захист закону без дискримінації.

13. Відвідування шкіл дівчатами приносить користь дівчатам, їхнім сім’ям та їхнім громадам. І все ж майже чотири з десяти школярок зазнають глузувань через те, що вони є жінками. На той час, коли дівчата досягають середньої школи, одна з п’яти повідомляє, що вона “нещаслива, що є дівчиною”.

14. Дискримінація щодо жінок наявна у сфері виробництва продуктів харчування. У країнах, що розвиваються, жінки становлять 43% сільськогосподарської робочої сили, і лише 5% мають доступ до консультаційних послуг у галузі сільського господарства.

15. Дискримінація щодо одностатевих сексуальних відносин робить людей вразливими до насильства, арешту та утримання під арештом, а також до порушення їхнього права на конфіденційність. Одностатеві сексуальні стосунки криміналізуються у 72 країнах світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *